Sprzęt do czyszczenia wentylacji

Do czyszczenia instalacji wentylacyjnych stosujemy sprawdzoną i najbardziej skuteczną metodę polegającą na szczotkowaniu mechanicznym. Pracujemy na sprzęcie duńskiej firmy TRIVENTEK.
Czyszczenie kanałów wykonywane jest odcinkami wydzielanymi przez napompowane balony. W celu umożliwienia dostępu do wnętrza instalacji wentylacyjnej, na długich odcinkach montujemy szczelne, łatwo otwierane klapy rewizyjne, kształtem dopasowane do przekrojów kanałów.
W czyszczonym fragmencie wentylacji, osady kurzowe zalegające na ściankach kanałów, zostają oderwane za pomocą szczotek, zamocowanych na wale napędowym /Jetvent Duct Cleaner/. Szeroka gama szczotek pozwala na czyszczenie kanałów zarówno okrągłych o zróżnicowanych średnicach jak i prostokątnych. Podłączony do przewodu wentylacyjnego zestaw wyciągowy /Jetvent Extractor 45/ wytwarza podciśnienie, tóre odprowadza usunięte zanieczyszczenia. Dzięki połączeniu wentylatora sekcją filtracyjną wyposażoną w zestaw filtrów, do pomieszczeń wydmuchiwane jest czyste powietrze.

Ductcleaner.jpg

 

 

 

Jetvent Duct Cleaner
/urządzenie do mechanicznego czyszczenia kanałów/

— przeznaczony do czyszczenia kanałów zarówno
okrągłych jak i prostokątnych,

— dzięki niewielkiej wadze i giętkości wału napędowego
możliwość pracy w poziomych i pionowych kanałach,

— w zestawie szczotki o średnicach od 80 do 1000 mm

 

 

Extractor.jpg
Jetvent Extractor 45
/zestaw wyciągowy: komora filtracyjna
i wysokociśnieniowy wentylator/
— wentylator o wydatku ponad 4500 m3/h

— wysokie ciśnienie statyczne,

— specjalny wewnętrzny zestaw filtrów,

— zasilanie jednofazowe: 8,3A/240V

 

Zarówno dla oceny stopnia zabrudzenia zanieczyszczonej instalacji wentylacyjnej jaki i po czyszczeniu, w celu oceny skuteczności przeprowadzonych zabiegów, wykonujemy inspekcję kanałów z zapisem obrazu w postaci filmów i fotografii cyfrowych.

Na życzenie klienta wykonujemy pomiary czystości mikrobiologicznej powietrza oraz wewnętrznej powierzchni instalacji wentylacyjnej.                                                       więcej>>

Do dezynfekcji przewodów nawiewowych oraz urządzeń uzdatniających powietrze, a także do czyszczenie kanałów wentylacyjnych, w których osadzają się zanieczyszczenia tłuszczowe używamy skutecznych detergentów, pochodzących od najbardziej uznanych w świecie producentów chemii przemysłowej i gospodarczej.

Wykorzystujemy produkty firmy: RECTORSEAL, Zep Industries (Virusolve+).